Mesaj gönder
Zhuzhou Xinhe Industry Co., Ltd.
Ürünler
Haberler
Ev > Haberler >
Company News About Kazıyıcıdaki Kesme Tamburu Nasıl Değiştirilir
Etkinlikler
Kişiler
Kişiler: Ms. Carly
Faks:: 86-0731-22779556
Şimdi İletişime Geçin
Bize Mail Atın

Kazıyıcıdaki Kesme Tamburu Nasıl Değiştirilir

2023-03-13
Latest company news about Kazıyıcıdaki Kesme Tamburu Nasıl Değiştirilir

 

Kazıyıcıdaki Kesme Tamburu Nasıl Değiştirilir

 

Kazıyıcınızı bir süredir kullanıyorsanız, kazıyıcının kesme tamburunun periyodik olarak değiştirilmesi gerekecektir.Üreticinizin el kitabı, bu prosedürü anlamanıza yardımcı olur, ancak biz, kurutma tamburunuzu değiştirmek için gerekli adımları açıklayacağız.Bu yöntemdeki dört adımı izleyerek tamburunuzu kolayca ve verimli bir şekilde değiştirebilirsiniz.Ana dört adım şunlardır: Kesme tamburunun çıkarılması, kesme tamburunun sökülmesi, kesme tamburunun yeniden takılması ve kesme tamburunun yeniden monte edilmesi.Bu aşamalarda yer alan karmaşık süreç nedeniyle, onu basit adımlara ayırıyoruz.Kazıyıcınızı kullanıma hazır hale getirmek için bu talimatları izleyin.

 

A) Kesme silindirinin çıkarılması:

 

1. Kazıyıcıyı tutma çubuğuna dayanacak şekilde döndürün.

 

Not: Kazıyıcıyı asla tutma çubuğunun arkasına yerleştirmeyin

 

2. Mil kapağını ve montaj vidalarını bulun.

3. Mil kapağını ve kafesi çıkarın, arka tespit civatasında 9/16 anahtarlar ve/veya lokmalar kullanın ve ön tespit civatasını gevşetin.

4. Şaftı ve plastik kapağı kayış muhafazasından çıkarın ve şaftı ortaya çıkarın.

5. Dış mili gevşetmek için 15/16 inç lokma anahtar kullanın.

 

Not: Saat yönünün tersine çevirin.

 

6. Tespit somununu işaret ve orta parmağınızla çekerken dış mili çıkarın.(aşağıda eksik resimlere bakın *)

 

Not: 6. adımı iç mil ve tespit somunu için tekrarlayın.

 

7. Kesme silindirini gösterildiği gibi kayış tarafından dışarı doğru iterek ve mili çıkararak çıkarın.

 

B) Kesme tamburunun sökülmesi:

1. Tespit halkasını ve tespit vidalarını kesme tamburunun kenarlarında bulun.

2. 3 tespit vidasını çıkarmak için 7/16 inçlik bir anahtar kullanın.

3. Tambur tutma halkasını ve üç daire pulunu çıkarın. Not: Bu öğeleri güvenli bir yere koyun.

Kesme Tamburu Bileşenleri + Montajı:

 

Kesme tamburlarını takmadan önce tutma plakalarının her iki yanında dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır: Her iki taraf da geniştir.Ayrıca, bu plakalara üç ana bileşen yerleştirilebilir:

sertleştirilmiş çelikten yapılmış miller.sertleştirilmiş çelikten yapılmış ara parçalar.

2) Kesici tamburlar.

İki ana düzenek incelenecektir: tipik uygulamalar için düz uçlu tambur düzeneği ve daha agresif finisaj için tungsten karbür düzeneği.Hatırlanması gereken birkaç şeyi inceleyelim:

 

Bazen "çubuklar" veya "kollar" olarak bilinen miller, en popüler kesme disklerini veya kesicileri tutmaya yarar.Altı adet sertleştirilmiş çelik mil, iki tutma plakası ve 8 inç uzunluğundaki tamburları kesmek için bir merkezi plaka tarafından tutulur.

 

Ayırıcılar: Bu cihaz, her bir kesici arasında tam olarak doğru miktarda hareket sağlar - çok fazla değil -.Tamburunuzun alan dengesini değerlendirmek için tüm kesicilerin aşırı sıkılmadan serbestçe dönebildiğini kontrol edin.Çok fazla yer olması, Kesme Tamburunun erken bozulmasına ve erken aşınmasına neden olabilir.Kazıyıcılar için tamburların kolayca dönebilecek kadar iyi dengelenmesi gerekir;çok gevşeklerse mile bir kesici veya ara parçası ekleyebilirsiniz.

 

 

Kazıyıcı tamburlu kesiciler bazen "Kesme Diskleri" veya basitçe "tamburlu kesiciler" olarak bilinir.Bu araç, şantiyede istediğiniz yüzey cilasını belirlemenizi sağlar.Tamburlu kesici koşullarını millere takarken, bunları güncellemenizi öneririz.Uçların eksik olmadığından ve aşırı aşınmamış olduğundan emin olun.Her biri benzersiz özelliklere sahip birçok farklı kesici türü vardır.Malzemeye bağlı olarak, bazı kesiciler diğerlerinden daha uzun süre dayanır.Üç ana kesici kategorisini kısaca tartışacağız.Birincil kullanımları hakkında daha fazlasını keşfetmek için "Kazıyıcı Kesiciler" hakkındaki blogumuzu ziyaret edin.

Uzun ömürlü pürüzsüz bir yüzey için en uygun maliyetli kesici, çelik kazıyıcı kesicidir.kaplama uygulamaları veya madde çıkarma gibi hafif yüzey hazırlama görevleri için en iyi şekilde kullanılır.Ayrıca temizlik gibi günlük işler için pratik Su yalıtım membranları, plastik kaplamalar, yapıştırıcılar ve diğer kalın ve yumuşak malzemeler bir freze kazıyıcı ile çıkarılabilir.Trafik çizgileri, epoksi ve diğer genel kazıma türlerinin tümü bir freze bıçağıyla temizlenebilir.

 

• Tungsten Karbür Kesici (TCT): Ağır hizmet tipi kazıma uygulamaları için tasarlanmış olup olağanüstü bir ömre sahiptir.Taşlama, tesviye, kanal açma, temizleme ve diğer genel yüzey işlemleri gibi son derece zorlu işler için bu kesiciyi kullanın.Genel amaçlar için, 6 dişli bir tungsten karbür tamburun nasıl bir araya getirildiğini inceleyelim:

 

 

1. Tamburdaki tutma plakasını çıkarın:

2. Aşağıdakileri yaparak kesme tamburunu bir araya getirin:

 

A.İlk milin en geniş tarafını çıkarın.

B.Geniş kenar kenarlarına beş adet çelik pul ve bir adet karbür kesici eklenmelidir.

C.Bir karbür ve birkaç ara parçası ekleyin.

D.Şaft ucunun ortasına gelir gelmez 4 kesici ekleyin.e.Bitirmek için bir ila iki ayırıcı ekleyin.

 

 

Tüm kesicilerin serbestçe dönebildiğinden emin olun;ara parça çok sıkı görünüyorsa çıkarın.

 

3. Milin daha dar olan tarafını iki ara parçasını takarak birleştirin:

 

F.3 ara parçası ve 1 karbür kesici dahil.

G.Bir sonraki tur için adımları tekrarlayın (1 kesici ve 3 ayırıcı ekleyerek).

G.En son bir veya iki ayırıcı ekleyin.

 

4. İlk şaftın tasarımı, sonraki şaftta tersine çevrilir.Kazıyıcı üzerinde çalışırken tüm kesicilerin yüzeye çarpmasını sağlamak için tamburu ters bölümle aynı şekilde dengelemeye dikkat edin.

5. Kesme tamburunu kapatmak için düğmesini kullanın.

 

Kesme tamburunun montajı:

 

1. Mil tarafındaki yatakla hizalayarak kesme tamburunu yerine yerleştirin.

 

Kazıyıcının kesme tamburu ve şaftının tamamen monte edildiğini doğrulamayı unutmayın.

 

2. Milin iç tespit somununu yerine takın.

3. 15/16 inçlik bir lokma kullanarak mil üzerindeki iç tespit somununu sıkın.

Şaftı saat yönünün tersine çevirdiğinizden emin olun.

 

4. Mil yerleştirildikten sonra kayış muhafazasının tutma somununu tekrar takın.

5. Şaft koruma kapağını yerine çevirin ve arka tespit vidasını sıkın.

 

Beton kazıyıcınızın önemli unsurlarını kavradıktan sonra, bu yöntemleri takip etmek daha kolay hale gelecektir.Kesme tamburunuzu değiştirmek için şu dört adımı izleyin.Ayrıca, yüzeyinizin ne kadar pürüzsüz olacağını etkileyeceğinden, uygun tamburlu kesiciler aldığınızdan emin olun.

 

Görev için uygun kesici tipini seçmeyi unutmayın.Tamburlu kesicinin kullanım ömrünü ve kazıyıcının ne sıklıkta kullanıldığını takip edin.Yeni kesici takımının doğru şekilde olduğunu ve hiçbir ucunun eksik olmadığını doğrulayın.

 

Kesici tamburun dengeli olduğundan ve doğru boyutta, miktarda ve sayıda kesiciye sahip olduğundan emin olun.Arızayı ve olası erken aşınmayı önlemek için tamburunuzun zıplaması gerekir.Tutma plakasının kenarlarını veya köşelerini bitirmek zor ve zaman alıcı olabilir.Aslında, diğer şaftlarla deney yaptıktan sonra, kullanıma hazır, dengeli, dönmeyen bir tamburunuz olacak.